Ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2017

Zapraszamy nad Morze Bałtyckie

Zielona szkoła została zorganizowana w schronisku szkolnym, które położone jest w pagórkowatym rolniczo - leśnym krajobrazie w miejscowości Dębogórze koło Gdyni (można dojechać komunikacją miejską). W odległości czterech kilometrów od szkoły jest klifowy brzeg morski i piaszczyste plaże. W pobliży są dwa wyjątkowe, nadmorskie rezerwaty przyrody i kolonia gniazdowa czapli siwej. W rezerwatach można oglądać ptaki morskie, ptaki terenów podmokłych, a także inne zwierzęta i rzadkie rośliny słonolubne. Jest las i pagórki z widokiem na Zatokę Pucką. Schronisko mieści się w części szkoły podstawowej. Na miejscu jest świetlica do prowadzenia zajęć i boisko sportowe. Niewielka odległość od Trójmiasta (komunikacja miejska) umożliwia zwiedzanie licznych atrakcji oraz dostosowanie programu do zainteresowań uczestników.


     

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży wraz z opiekunami do uczestnictwa w 5-cio dniowych turnusach szkolenia ekologicznego. Nauka połączona jest z czynnym wypoczynkiem i wycieczkami turystyczno - krajoznawczymi po terenie Kaszub i Trójmiasta. Turnus trwa od poniedziałku do piątku ale istnieje możliwość skrócenia pobytu lub przedłużenia na sobotę i niedzielę.

Zapewniamy:

- warsztaty ekologiczne na sali i w terenie, prowadzone przez przyrodników, wykładowców uniwersyteckich, pasjonatów ze stowarzyszeń przyrodniczych i turystycznych – 170,- zł za wykład (około 3-4 godz.);

- wycieczki po Kaszubach i Trójmieście – przejazd na koszt uczestników + przewodnik - od 170,- zł do 250, -zł/dzień;

- atrakcje uprzyjemniające pobyt: gry i zabawy na świeżym powietrzu, elementy survivalu, ognisko, dyskoteki.

 

Serdecznie zapraszamy.