Ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2017

Zapraszamy do ośrodka jeździeckiego w miejscowości Turze koło Tczewa - uwaga ! – warsztaty jednodniowe.

Ośrodek jeździecki położony jest nad brzegiem płytkiego, eutroficznego jeziora, w pagórkowatym, rolniczo-leśnym krajobrazie. Gospodarstwo zajmuje obszar 12 hektarów, 5 hektarów to las (bór świeży mieszany i ols). W gospodarstwie jest 30 koni. Dzieci zainteresują się też innymi zwierzętami domowymi: są tutaj psy, koty i kury. Można obserwować dziko żyjące ptaki gniazdujące w pobliżu zabudowań : jaskółka dymówka i oknówka, pliszka siwa, kopciuszek, rudzik, synogarlica turecka, gołąb grzywacz, trznadel, dzwoniec, szpak, wróbel i inne. Urozmaicony krajobraz pozwala oglądać licznie występujące ptaki pól, łąk i lasów oraz ptaki wodne na pobliskim jeziorze. Czasami na polach i w lesie spotykamy sarny, dziki, lisy i inne zwierzęta.


       

Oprócz jazdy konnej okoliczny teren świetnie nadaje się do aktywnego wypoczynku. Obszerny trawiasty plac zastępuje boisko sportowe i plac zabaw dla dzieci. Jest miejsce na rozpalenie ogniska i pomieszczenie z kominkiem świetnie nadające się do organizowania dyskotek i imprez okolicznościowych.

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży wraz z opiekunami do uczestnictwa w jedniodniowych szkolenia ekologicznego.

Zapewniamy:

- warsztaty ekologiczne z wybranego tematu;

- budowa ciała konia i nauka obchodzenia się z końmi;

- przejażdżka wozem konnym typu "country" (25 osób), zimą kuligi;

- dla chętnych krótka nauka jazdy konnej w krytej ujeżdżalni lub na zewnątrz;

- ognisko (w razie niepogody miejsce na posiłek w budynku).

 

Serdecznie zapraszamy.