Ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2017

Niezwykły półwysep morski w Rewie koło Gdyni !

Zielona szkoła korzysta z noclegów i wyżywienia w nowoczesnym pensjonacie położonym tuż przy brzegu Zatoki Puckiej, w miejscowości Rewa koło Gdyni (dochodzi tu komunikacja miejska).

Wyjątkową atrakcją miejscowości jest półwysep "Szpyrk" - jedyny taki półwysep w Polsce, który w zależności od stanu zatoki sięga od 0,5 do 2 km w morze. Na półwyspie tym oraz na płytkich wodach zatoki i okolicznych łąkach można oglądać liczne gatunki ptaków morskich. Zatoka Pucka jest ważną ostoją ptaków (obszar Natura 2000). Podmokłe nadbrzeżne łąki są siedliskiem rzadkich roślin słonolubnych (halofilnych). W pobliżu znajdują się dwa interesujące rezerwaty przyrody i kolonia gniazdowa czapli siwej. Można też oglądać tradycyjne metody połowu ryb z małych, drewnianych łódek rybackich. Łatwy dojazd do Trójmiasta bardzo uatrakcyjnia pobyt i daje wyjątkowe możliwości zaplanowania programu zielonej szkoły.

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży wraz z opiekunami do uczestnictwa w 5-cio dniowych turnusach szkolenia ekologicznego. Nauka połączona jest z czynnym wypoczynkiem i wycieczkami turystyczno - krajoznawczymi po terenie Kaszub i Trójmiasta. Turnus trwa od poniedziałku do piątku ale istnieje możliwość skrócenia pobytu lub przedłużenia na sobotę i niedzielę.

Zapewniamy:

- noclegi z całodziennym wyżywieniem;

- całodzienne wyżywienie;

- warsztaty ekologiczne na sali i w terenie, prowadzone przez przyrodników, wykładowców uniwersyteckich, pasjonatów ze stowarzyszeń przyrodniczych i turystycznych – 170,- zł za wykład (około 3-4 godz.);

- wycieczki po Kaszubach i Trójmieście – przejazd na koszt uczestników + przewodnik od 170,- zł do 250, -zł/dzień;

- atrakcje uprzyjemniające pobyt: gry i zabawy na świeżym powietrzu, elementy survivalu, ognisko, dyskoteki.


Serdecznie zapraszamy.