Ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2017

Zapraszamy nad "Pucyfik"

Zielona szkoła w Pucku korzysta z obiektów Harcerskiego Ośrodka Morskiego (HOM). Ośrodek położony jest w centrum 650-letniego miasta nad samym brzegiem Zatoki Puckiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i ostoi ptaków o randze europejskiej (obszary Natura 2000).

Bez wychodzenia na zewnątrz można tu obserwować ptaki przebywające na wodach zatoki. Najlepszym okresem od obserwacji ptaków jest jesień, zima i wczesna wiosna. Gromadzą się tu olbrzymie stada łysek, kormoranów, łabędzi niemych i krzykliwych, kaczek czernic i głowienek, sporo jest gągołów, traczy nurogęsi, bielaczków i szlacharów. Pojawiają się też rzadsze gatunki - ale to trzeba samemu zobaczyć. Zapraszamy.

Obiekt posiada salę wykładową, stołówkę, salę kominkową, zadaszenie na ognisko i 60 miejsc noclegowych w pokojach 2, 4 i 6-cio osobowych. W pokojach 4 i 6-cio osobowych są piętrowe drewniane łóżka. Łazienki znajdują się w korytarzu. Obok ośrodka jest plaża i molo spacerowe a w pobliżu kompleks boisk sportowych, siłownia, sauna i kręgielnia. W cieplejszych miesiącach roku ośrodek organizuje wycieczki pod żaglami z nauką żeglowania.

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży wraz z opiekunami do uczestnictwa w 5-cio dniowych turnusach szkolenia ekologicznego. Nauka połączona jest z czynnym wypoczynkiem i wycieczkami turystyczno - krajoznawczymi po terenie Kaszub i Trójmiasta. Turnus trwa od poniedziałku do piątku ale istnieje możliwość skrócenia pobytu lub przedłużenia na sobotę i niedzielę.

Zapewniamy:

- noclegi z wyżywieniem;

- warsztaty ekologiczne na sali i w terenie, prowadzone przez przyrodników, wykładowców uniwersyteckich, pasjonatów ze stowarzyszeń przyrodniczych i turystycznych – 170,- zł za wykład (około 3-4 godz.);

- wycieczki po Kaszubach i Trójmieście – przejazd na koszt uczestników + przewodnik od 170,- zł do 250, -zł/dzień;

 

W pobliżu Pucka warte odwiedzenia są:

- Swarzewo: kościół z zabytkową figurą, studnia - kapliczka nad zatoką;

- Rzucewo: pałac, aleja lipowa Jana III Sobieskiego;

- Mechowo: groty w piaskowcu;

- Władysławowo: port rybacki, wieża widokowa, Hallerówka;

- do Gdyni jest 30 km (Akwarium Gdyńskie, statek muzeum "Dar Pomorza" i okręt "Błyskawica");

- do Helu jest 40 km (Fokarium, Muzem Rybołówstwa).


Serdecznie zapraszamy.