Ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2017

Szanowni Państwo!

Na wstępie chciałbym przedstawić siebie i moją firmę "Safari". Istnieje ona od 1991 r. Nazwa firmy odzwierciedla moją fascynację światem przyrody Afryki oraz specjalizację biura turystyki przyrodniczej i edukacji ekologicznej.

Słowo "safari" w języku arabskim i języku swahili oznacza podróż. Kojarzy się z bezkresnymi obszarami sawanny i obcowaniem z dziką przyrodą. Naszą ofertę kierujemy właśnie do tych, którzy wyrośli na książkach Sienkiewicza, Szklarskiego, Londona, Hemingwaya, Grzimka... . W dzieciństwie marzyli o dalekich wyprawach i chcieliby choć w części je realizować.


Firma wyrosła na bazie zainteresowań światem przyrody i dalekich podróży a wsparta została wykształceniem przyrodniczym i zdobytym doświadczeniem zawodowym.
W 1982 r. ukończyłem Wydział Zootechniczny Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie a praca dyplomowa dotyczyła biologii ptaków: kormorana i czapli siwej. Badania ornitologiczne prowadziłem w rezerwacie Czerwica koło Iławy i Wyspa Lipowa koło Morąga.

Doświadczenie zawodowe uzyskałem pracując:

- w Ogrodzie Zoologicznym Wybrzeża w Gdańsku na stanowisku asystenta hodowlanego;

- w Sekretariacie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Gdańsku (partner BirdLife International) na stanowisku specjalisty d/s ochrony ptaków i ochrony rezerwatowej (rezerwat Karsiborska Kępa koło Świnoujścia i rezerwat Beka koło Gdyni);

- w Akwarium Gdyńskim Morskiego Instytutu Rybackiego na stanowisku starszego specjalisty i kierownika tej placówki;

- jako wykładowca w zielonych szkołach przy zarządach parków krajobrazowych: Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, Nadmorskiego P.K., Wdzydzkiego P.K., oraz w Zielonej Szkole w Brachlewie koło Kwidzyna i w Kątach Rybackich;

- jako przewodnik turystyczny i pilot wycieczek po kraju oraz większości krajów europejskich.


Uczestniczyłem w wielu krajowych i zagranicznych warsztatach czynnej ochrony przyrody. Organizowałem wyprawy przyrodnicze do Norwegii, na Ukrainę i innych krajów. Spełniłem też swoje marzenie: byłem na safari po parkach narodowych Kenii!


       

Posiadam uprawnienia przewodnika turystycznego po Trójmieście, pilota wycieczek, wychowawcy i kierownika kolonii. Zdobyłem patent sternika jachtowego i płetwonurka. Moje zainteresowania to także fotografia, wyprawy rowerowe, spływy kajakowe, jazda konna i narciarstwo. 
Zdobyte umiejętności i doświadczenie staram się wykorzystać przy organizowaniu imprez turystycznych dla ludzi lubiących aktywny wypoczynek. W 1995 r. zarejestrowałem działalność biura turystycznego - organizatora imprez turystycznych. Zezwolenie Wojewody Pomorskiego nr 014, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatorów turystyki: TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.Nasze cele

Biuro Podróży "Safari" oferuje wyprawy wiążące aktywny wypoczynek z poznawaniem przyrody i historii regionu, po którym podróżujemy. To raczej klub ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wędrówki po górach, żeglarstwo, spływy kajakowe, jazda konna, wyprawy rowerowe, narciarstwo, nurkowanie, obserwacje przyrody (w szczególności ptaków) i fotografowanie - to dyscypliny w których się specjalizujemy. Zapraszamy do korzystania z naszych usług i uczestnictwa w tworzeniu nowych propozycji. Wspólnie jesteśmy w stanie zorganizować wyprawy, które dla pojedynczych osób wydają się trudne lub niemożliwe do realizacji. Zorganizowana grupa turystów to mniejsze koszty i większe bezpieczeństwo niż przy wyjazdach indywidualnych.

W naszych imprezach wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie współpracujących z nami przyrodników, instruktorów sportowych, pilotów i przewodników turystycznych powszechnie znanych w niewielkim świecie prawdziwych entuzjastów tego rodzaju turystyki.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług i do współpracy


Adam Michalak